Zoo, Zoologicá zahrada, Unie zoo

Unie českých a slovenských zoologických zahrad, zoo

Úvodní strana

Co je nového

RSS
19.01. 2022 Orla nahradí ohrožení luňáci a čápi
ZOO Brno Brněnská zoologická zahrada připravuje novinku v podobě prezentace ohrožených druhů migrujících ptáků. Orla bělohlavého tak v kruhové ...
19.01. 2022 Zoo Brno nabízí zimní zážitky – setkání s varanem komodským a kusu liščím
ZOO Brno Pokud se chcete blíže seznámit se zvířaty brněnské zoo a podílet se na speciální péči o ně, je pro vás ideální aktuální nabídka zimních ...
12.01. 2022 Zvířata v Zoo Praha ochutnala vánoční strom ze Staroměstského náměstí
ZOO Praha Bizoni, zubři, urzoni a sloni v pražské zoo zažili druhé Vánoce. Dostali totiž již tradičně větve z jednadvacet metrů vysokého smrku, který ...
Archív novinek

Kalendář akcí

 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Akce - leden, únorVíkend s antilopou v Zoo Ostrava

O následujícím víkendu se v ostravské zoologické zahradě uskuteční akce pro děti na podporu největší a zároveň nejohroženější antilopy na světě – antilopy Derbyho. Sdružení Derbianus CSAW připravila tuto akci ve spolupráci s několika českými zoologickými zahradami včetně té ostravské.

Návštěvníci zoo se na akci seznámí s jednou z největších, nejkrásnějších a nejohroženějších antilop světa. Děti se budou moci pomocí malování na obličej proměnit v antilopy a vyrobit si slušivé rohy, připraveny budou také omalovánky, kreslení křídou na chodník a další zábava. Po oba víkendové dny bude možné také zakoupit trička, odznaky a další předměty na podporu záchranného programu pro antilopu Derbyho, který trvá již 11 let. Samozřejmě nebude chybět ani antilopa v životní velikosti! V sobotu proběhne program od 10 do 16 hod, v neděli od 10 do 14 hod.

Západní poddruh antilopu Derbyho (Taurotragus derbiaus derbianus) se vyskytuje pouze v Senegalu, kde žije ve volné přírodě posledních asi 170 těchto nádherných zvířat, v lidské péči pod dohledem českých odborníků žije v Senegalu dalších několik chovných stád. Antilopa Derbyho je ohrožena ponejvíce pytláctvím a úbytkem životního prostoru v důsledku rozšiřování zemědělských oblastí. Zoo Ostrava podporuje záchranný projekt od podzimu 2010.

Více podrobností o probíhajícím projektu najdete na www.derbianus.cz .

 

Přijďte popřát naší žirafě!

Své desáté narozeniny oslaví v pondělí 22. 8. 2011 samička žirafy síťované jménem Janette. Přesně v 11:00 dopoledne jí můžete společně s chovateli brněnské zoo poblahopřát přímo u výběhu Safari. Pokud Vás zajímá, co mají žirafy nejraději a jak vypadá takový ideální dort pro toto překrásné zvíře, nezapomeňte se zapojit do řad gratulantů!

Při příležitosti žirafích narozenin má ZOO Brno dárek i pro své návštěvníky. Každý, kdo pro Janette vyrobí narozeninové přáníčko, bude zařazen do soutěže o volné vstupenky do ZOO Brno a prohlídku zázemí, kde žirafy žijí. Blahopřání pro žirafu mohou návštěvníci zoo vhazovat do speciálně určeného koše, který bude již o tomto víkendu (20. – 21. srpen) umístěn u výběhu Safari.

Janette se narodila 22. srpna 2001 a je tedy v nelepším „žirafím“ věku. Většinu dne tráví tím, že hledá něco dobrého na zub. Má klidnou povahu a je zasloužilou matkou. Spolu s ní můžeme ve výběhu vidět i její mládě, samce Versta, který se narodil v listopadu 2010.  Na svět přitom Janette přivedla v roce 2006 i samičku Julii, která později odputovala do zoo ve Dvoře Králové.

 

Halloween v Zoo Brno

Poslední říjnovou sobotu pro vás máme připravených 1000 dýní, řadu soutěží, ochutnávku dýňových specialit nebo strašidelnou procházku po zoo. Program bude trvat od 16 do 19 hodin.

 

halloween-2017_800jpg.jpg


 

Den přírodních věd pro ZŠ #5 // barvy a tvary

Už popáté se na vás těší chemici a chystají pro vás zábavné dopoledne plné přírodních věd! I v roce 2017 pro vás máme nachystáno plno novinek – mezi jinými například nová stanoviště, ale nebojte, to, co se osvědčilo, necháme. Můžete se těšit na plynulou velkou soutěž pro základní školy a gymnázia z celé jižní Moravy!


Další informace najdete na http://www.zoobrno.cz/calendar/akce/event-4367.


 

Světový den zvířat

Světový den zvířat oslavíme v Zoo Brno 7. 10. 2017. Pro děti i jejich rodiče bude připravena zábavná naučná stezka po zoo. Vyplněné formuláře budou moci návštěvníci vhodit do losovací bedny ve vestibulu správní budovy. Losování výherců stezky proběhne ve vzdělávacím sále správní budovy ve 12.00 a 15.00 hod. Výherci obdrží drobné ceny.

 

lev-navstevnost_570jpg.jpg


 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 204
Předchozí měsíce | Následující měsíce