Zoo, Zoologicá zahrada, Unie zoo

Unie českých a slovenských zoologických zahrad, zoo

Úvodní strana

Co je nového

RSS
01.12. 2022 Nový domov pre supy bielohlavé
ZOO Košice Supy bielohlavé včera dostali v našej zoo nový domov. Expozícia pre veľké dravé vtáky je najväčšou investíciou svojho druhu za posledných ...
04.09. 2022 Zoo Brno má po 25 letech novou ředitelku
ZOO Brno Rada města Brna jmenovala na svém středečním (31. 8.) zasedání novou ředitelku Zoo Brno Radanu Dungelovou. Jmenování předcházelo standardní ...
25.08. 2022 Keď vám vletí do bytu netopier
ZOO Košice Čo robiť, keď vám do bytu vletí netopier? Aj na túto otázku dostali odpoveď účastníci Noci netopierov, ktorí sa rozhodli utorňajší večer ...
Archív novinek

Kalendář akcí

 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Akce - leden, ledenVíkend s antilopou v Zoo Ostrava

O následujícím víkendu se v ostravské zoologické zahradě uskuteční akce pro děti na podporu největší a zároveň nejohroženější antilopy na světě – antilopy Derbyho. Sdružení Derbianus CSAW připravila tuto akci ve spolupráci s několika českými zoologickými zahradami včetně té ostravské.

Návštěvníci zoo se na akci seznámí s jednou z největších, nejkrásnějších a nejohroženějších antilop světa. Děti se budou moci pomocí malování na obličej proměnit v antilopy a vyrobit si slušivé rohy, připraveny budou také omalovánky, kreslení křídou na chodník a další zábava. Po oba víkendové dny bude možné také zakoupit trička, odznaky a další předměty na podporu záchranného programu pro antilopu Derbyho, který trvá již 11 let. Samozřejmě nebude chybět ani antilopa v životní velikosti! V sobotu proběhne program od 10 do 16 hod, v neděli od 10 do 14 hod.

Západní poddruh antilopu Derbyho (Taurotragus derbiaus derbianus) se vyskytuje pouze v Senegalu, kde žije ve volné přírodě posledních asi 170 těchto nádherných zvířat, v lidské péči pod dohledem českých odborníků žije v Senegalu dalších několik chovných stád. Antilopa Derbyho je ohrožena ponejvíce pytláctvím a úbytkem životního prostoru v důsledku rozšiřování zemědělských oblastí. Zoo Ostrava podporuje záchranný projekt od podzimu 2010.

Více podrobností o probíhajícím projektu najdete na www.derbianus.cz .

 

Přijďte popřát naší žirafě!

Své desáté narozeniny oslaví v pondělí 22. 8. 2011 samička žirafy síťované jménem Janette. Přesně v 11:00 dopoledne jí můžete společně s chovateli brněnské zoo poblahopřát přímo u výběhu Safari. Pokud Vás zajímá, co mají žirafy nejraději a jak vypadá takový ideální dort pro toto překrásné zvíře, nezapomeňte se zapojit do řad gratulantů!

Při příležitosti žirafích narozenin má ZOO Brno dárek i pro své návštěvníky. Každý, kdo pro Janette vyrobí narozeninové přáníčko, bude zařazen do soutěže o volné vstupenky do ZOO Brno a prohlídku zázemí, kde žirafy žijí. Blahopřání pro žirafu mohou návštěvníci zoo vhazovat do speciálně určeného koše, který bude již o tomto víkendu (20. – 21. srpen) umístěn u výběhu Safari.

Janette se narodila 22. srpna 2001 a je tedy v nelepším „žirafím“ věku. Většinu dne tráví tím, že hledá něco dobrého na zub. Má klidnou povahu a je zasloužilou matkou. Spolu s ní můžeme ve výběhu vidět i její mládě, samce Versta, který se narodil v listopadu 2010.  Na svět přitom Janette přivedla v roce 2006 i samičku Julii, která později odputovala do zoo ve Dvoře Králové.

 

Halloween v Zoo Brno

Poslední říjnovou sobotu pro vás máme připravených 1000 dýní, řadu soutěží, ochutnávku dýňových specialit nebo strašidelnou procházku po zoo. Program bude trvat od 16 do 19 hodin.

 

halloween-2017_800jpg.jpg


 

Den přírodních věd pro ZŠ #5 // barvy a tvary

Už popáté se na vás těší chemici a chystají pro vás zábavné dopoledne plné přírodních věd! I v roce 2017 pro vás máme nachystáno plno novinek – mezi jinými například nová stanoviště, ale nebojte, to, co se osvědčilo, necháme. Můžete se těšit na plynulou velkou soutěž pro základní školy a gymnázia z celé jižní Moravy!


Další informace najdete na http://www.zoobrno.cz/calendar/akce/event-4367.


 

Světový den zvířat

Světový den zvířat oslavíme v Zoo Brno 7. 10. 2017. Pro děti i jejich rodiče bude připravena zábavná naučná stezka po zoo. Vyplněné formuláře budou moci návštěvníci vhodit do losovací bedny ve vestibulu správní budovy. Losování výherců stezky proběhne ve vzdělávacím sále správní budovy ve 12.00 a 15.00 hod. Výherci obdrží drobné ceny.

 

lev-navstevnost_570jpg.jpg


 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 204
Předchozí měsíce | Následující měsíce