Zoo, Zoologicá zahrada, Unie zoo

Unie českých a slovenských zoologických zahrad, zoo

Úvodní strana

Co je nového

RSS
26.01. 2021 Zoo Praha se podařil další odchov dikobraza palawanského
ZOO Praha Odchov těchto velkých hlodavců pocházejících z Filipín je v zoologických zahradách velmi vzácný. Až do roku 2019 byla Zoo Praha v Evropě jedinou ...
22.01. 2021 Obsazení místa ředitele Zoo Ústí nad Labem
UCSZOO Statutární město Ústí nad Labem vyhlašuje výběrové řízení na obsazení vedoucího pracovního místa ředitele příspěvkové organizace. ...
19.01. 2021 Bruno řádí na sněhu, spát se mu nechce
ZOO Děčín M Medvěd kamčatský Bruno z děčínské zoologické zahrady si plnými doušky užívá sněhovou nadílku. K zimnímu spánku se prozatím ulehnout ...
Archív novinek

Kalendář akcí

 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Nejvíce adoptivních rodičů a sponzorů v Zoo Praha mají sloni. V počtu stravenek vede ďábel

ZOO Praha

Přesně 5 021 adoptivních rodičů a sponzorů se v loňském roce zapojilo do podpory chovu zvířat v Zoo Praha. Dalších více než jedenáct tisíc příznivců pražské zoo nakoupilo 40 211 stravenek. V seznamu top 10 u adopcí a sponzoringu vedou slon indický, psoun prériový a gorila nížinná. Na stravenkovém seznamu jsou na špici ďábel medvědovitý, hrabáč kapský a surikata. Představujeme vám nejpopulárnější zvířata v Zoo Praha z hlediska zájmu veřejnosti o jejich podporu.

 

„Zapojení příznivců naší zoo do adopcí a sponzoringu svým způsobem odráží popularitu různých druhů zvířat. Na prvenství slonů v roce 2020 má jistě zásluhu i narození dvou sloních princezen - Lakuny a Amalee," popisuje ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. „Za každou, i sebemenší podporu velice děkuji! Peněžní dary v celkové hodnotě 11 376 721 korun směřované na adopci a sponzoring zvířat jsou pro nás obzvlášť v této složité době nesmírně důležité."

 

První desítku nejčastěji adoptovaných a sponzorovaných zvířat obsadili v roce 2020 až na jedinou výjimku savci. Z ptáků byl nejúspěšnější tučňák Humboldtův a jedničkou mezi plazy je na tomto seznamu gekon zázračný:

1. slon indický
2. psoun prériový
3. gorila nížinná
4. outloň váhavý
5. surikata
6. vakoveverka létavá
7.- 8. tučňák Humboldtův a vlk eurasijský
9. panda červená
10. pardál obláčkový

 

V roce 2020 zaznamenala Zoo Praha velký nárůst podpory ze strany veřejnosti. Například slon indický má oproti loňskému roku šestkrát více adoptivních rodičů a sponzorů, psoun prériový se svým pětinásobným nárůstem podpory obsadil druhé místo.

 

„I když počet adoptivních rodičů a sponzorů meziročně výrazně stoupl, stále máme ještě několik zvířecích sirotků. Mezi nimi je například ropušník velký, jeřáb laločnatý nebo třeba kočka krátkouchá," dodává Miroslav Bobek.

 

Stát se adoptivním rodičem či sponzorem zvířat v pražské zoo lze jednoduše prostřednictvím webových stránek, kde je také zveřejněn seznam všech zvířat, která lze podpořit.

 


Stravenky pro zvířata

 

Na začátku listopadu 2020 Zoo Praha představila veřejnosti novou možnost podpory zvířat. Projekt s názvem Stravenky pro zvířata obsahuje v současné době seznam hned šedesáti zvířat, která lze podpořit nákupem stravenky symbolizující jednu krmnou dávku.

 

„Reagovali jsme na zájem našich příznivců, kteří nám nabízeli například krmivo a dotazovali se i na možnost podpory krmení pro konkrétní zvíře," přibližuje vznik úspěšného projektu ředitel Miroslav Bobek. „Děkujeme za tak velký zájem. Během pouhých 8 týdnů fungování projektu jsme do konce loňského roku získali finanční podporu ve výši 4 131 300 korun."

 

Také v případě Stravenek obsadili seznam top 10 až na jedinou výjimku - tučňáka Humboldtova - zástupci savců. První příčku mezi plazy drží želva obrovská:

1. ďábel medvědovitý
2. hrabáč kapský
3. surikata
4. lemur kata
5. panda červená
6. gorila nížinná
7. klokan obrovský
8. tučňák Humboldtův
9. kůň Převalského
10. vlk eurasijský

 

Seznam Stravenek pro zvířata se každý měsíc rozrůstá o dalších pět druhů. Cena, jedné stravenky, za kterou získají zájemci i certifikát, se pohybuje od 50 do 600 korun. Lze je on-line zakoupit ZDE.

Hned od startu projektu Stravenky pro zvířata si ďábel medvědovitý získal největší míru podpory veřejnosti a stále si své prvenství drží. Autor Petr Hamerník

Hned od startu projektu Stravenky pro zvířata si ďábel medvědovitý získal největší míru podpory veřejnosti a stále si své prvenství drží. Autor Petr Hamerník

Ačkoliv je dracéna krokodýlovitá velmi zajímavou potravní specialistkou na plže se skořápkou, prozatím na nákup svých stravenek ještě čeká. Autor Petr Hamerník

Ačkoliv je dracéna krokodýlovitá velmi zajímavou potravní specialistkou na plže se skořápkou, prozatím na nákup svých stravenek ještě čeká. Autor Petr Hamerník

Lucie Dosedělová

  [ Zpět ]Kvalitní nábytek z masivního dřeva a doplňky do domácnosti. Samozavlažovací květináče různých velikostí. Operativní leasing pro firmy.