Zoo, Zoologicá zahrada, Unie zoo

Unie českých a slovenských zoologických zahrad, zoo

Úvodní strana

Co je nového

RSS
13.08. 2018 Pakoňom sa v Košiciach darí
ZOO Košice V spoločnom stáde zebier Chapmanových (Equus quagga chapmanni) a pakoní modrých pásavých (Connochaetes taurinus taurinus) pribudli dve mláďatá. ...
10.08. 2018 Mezinárodní den slonů v Zoo Ostrava
ZOO Ostrava Ostravská zoologická zahrada se opět připojuje k mezinárodní akci věnované největším suchozemským savcům. Cílem akce je představit návštěvníkům ...
09.08. 2018 Pražským gibonům stříbrným se narodilo další vzácné mládě
ZOO Praha V pondělních ranních hodinách se v Zoo Praha narodilo druhé mládě gibona stříbrného a zatím si vede velmi dobře. V České republice tento ...
Archív novinek

Kalendář akcí

 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

V Praze proběhne pátý ročník populárně vědecké konference o ochraně přírody

ZOO Liberec

gbcc-invitationjpg.jpg

V Praze proběhne již pátý ročník mezinárodní populárně – vědecké konference o ochraně přírody.

Ve dnech 25.-26. 9. 2018 se na půdě České zemědělské univerzity v Praze bude konat již 5. ročník mezinárodní konference GBCC (Global biodiversity conservation conference) o ochraně biodiverzity, kterou spolu s dalšími partnery pořádá Zoo Liberec a Česká koalice pro ochranu biodiverzity (CCBC). Cílem konference je vytvořit efektivní dialog mezi odborníky z řad akademiků, neziskových organizací, státní sféry, soukromého sektoru a širokou veřejností. Ti všichni budou společně hledat řešení na otázky praktické ochrany fauny i flóry u nás i ve světě.

Mezi hlavní témata konference budou patřit například pozitivní i negativní zásahy člověka do krajiny a jejich vliv na biodiverzitu, využití moderních technologií v ochraně přírody či boj proti pytláctví a nelegální činnosti poškozující divokou přírodu. Současné vědecké poznatky a konkrétní příklady z ochranářských projektů účastníky provedou jak krajinou evropskou, tak i tropickými oblastmi Latinské Ameriky, jihovýchodní Asie i Afriky.

Na konferenci jsou srdečně zváni diváci z řad široké veřejnosti, studentů i odborníků.

Chcete si rozšířit své obzory, potkat se se spoustou zajímavých lidí, zapojit se do fundovaných diskuzí, sami vyrazit do terénu či dokonce představit vlastní projekt týkající se ochrany přírodního bohatství?

Zaregistrujte se ZDE.

Účastníci GBCC budou mít jedinečnou možnost setkat se s experty z nejrůznějších oblastí a poslechnout si řadu významných hostů z ČR i ze zahraničí, jako například: Prof. Piotr Tryjanowski z přírodovědecké univerzity Poznań s tématem Dopady lidské činnosti na biodiverzitu v evropské zemědělské krajině; Dr. Hiltrud Cordes z německé organizace Tourtle Foundation; Bayu Sandi z indonéské neziskové organizace PROFAUNA s tématem Ochrana mořských želv; Dr. Thomas Rabeil, místopředseda komise pro vědu a ochranu přírody Sahara Conservation Fund s tématem Ztráta biodiversity v oblasti Sahary a jak ji zachránit či Msc. Meyer de Kock z organizace Al Bustan Zoological Centre s tématem Využití dronů v monitoringu a ochraně velkých savců.

Z domácích odborníků na konferenci vystoupí například RNDr. Ondřej Sedláček, Ph.D. z Přírodovědecké fakulty UK v Praze s tématem Pozitivní zásahy člověka do krajiny s využitím těžké techniky a požárů nebo Mgr. Pavla Říhová z ČIŽP s tématem Odhalené případy Wildlife Crime na území ČR a Evropy.

Konference se koná pod záštitou ministra životního prostředí České republiky, Mgr. Richarda Brabce.

Konferenci GBCC pořádají: Nadační fond CCBC (Česká koalice pro ochranu biodiverzity); Zoo Liberec, příspěvková organizace; Fakulta tropického zemědělství České zemědělské univerzity v Praze; Fakulta životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze; Fakulta potravinových a přírodních zdrojů České zemědělské univerzity v Praze; Universita Chapingo, Mexiko; Lestari, z.s. a myELEN.com.

Partnery konference GBCC jsou: Ministerstvo životního prostředí, Zoo Olomouc; Zoo Ostrava; Agentura ochrany přírody a krajiny České Republiky; Česká společnost pro ekologiil; Fórum ochrany přírody.

Více informací naleznete na webových stránkách konference http://www.gbcc-conference.org/cs/domu/.

VIDEO a pozvánka na konferenci KE STAŽENÍ ZDE.

  [ Zpět ]