Zoo, Zoologicá zahrada, Unie zoo

Unie českých a slovenských zoologických zahrad, zoo

Úvodní strana

Co je nového

RSS
11.01. 2023 Zoo Děčín bilancuje: Návštěvnický rekord nám utekl jen o chlup
ZOO Děčín Pouhých 327 lidí chybělo děčínské zoologické zahradě k překonání dosavadního návštěvnického rekordu, který pochází z roku 2019, zoo ...
01.12. 2022 Nový domov pre supy bielohlavé
ZOO Košice Supy bielohlavé včera dostali v našej zoo nový domov. Expozícia pre veľké dravé vtáky je najväčšou investíciou svojho druhu za posledných ...
04.09. 2022 Zoo Brno má po 25 letech novou ředitelku
ZOO Brno Rada města Brna jmenovala na svém středečním (31. 8.) zasedání novou ředitelku Zoo Brno Radanu Dungelovou. Jmenování předcházelo standardní ...
Archív novinek

Kalendář akcí

 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Zoo Brno má po 25 letech novou ředitelku

ZOO Brno

Rada města Brna jmenovala na svém středečním (31. 8.) zasedání novou ředitelku Zoo Brno Radanu Dungelovou. Jmenování předcházelo standardní konkursní řízení na konci funkčního období ředitele Martina Hovorky, který stál v čele této příspěvkové organizace dvacet pět let.

 

radana-dungelovajpg.jpg
Radana Dungelová. Foto: Zoo Brno


„Děkuji panu Hovorkovi, že zahradu vedl 25 let a posunul ji výrazným směrem jak v oblasti jednotlivých chovaných zvířat, tak v oblasti technického zázemí i profesionalizace zahrady. Zároveň přeji nově jmenované ředitelce Radaně Dungelové, aby se na nové pozici rychle zorientovala a šla za svými cíli, které si vytyčila ve své koncepci rozvoje zoologické zahrady. Ta nás nejvíce oslovila, především z pohledu rozvoje tzv. welfare zvířat, tedy jejich životní pohody. K té se bude přihlížet i při rozhodování v oblasti chovu. Tomuto přístupu fandím a podporuji jej. Také se těším na větší zapojení návštěvníků do samotného chovu zvířat, kdy se budou zaměstnanci snažit lidem vysvětlit nebo ukázat, jak péče o zvířata vypadá a co vše znamená,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.


Do konkursního řízení na ředitele/ředitelku Zoo Brno se přihlásilo pět uchazečů. Konkursu se neúčastnili dva z nich, a to z důvodu nesplnění zákonných požadavků a pozdního podání přihlášky. V druhém kole představovali účastníci řízení své koncepce rozvoje.

Radana Dungelová pracovala poslední čtyři roky na pozici vedoucí Útvaru mezinárodní spolupráce v Zoo Brno. Její pracovní náplní byla mimo jiné aktivní účast na mezinárodních projektech, konferencích a koordinace plnění závazků vyplývajících z členství zahrady ve světových oborových organizacích a asociacích.  V minulosti byla sedm let vedoucí rozvojového týmu v Nadaci Partnerství a devět let žila v Brazílii jako manželka diplomata – velvyslance ČR. Dlouhodobě se osobně angažuje v popularizaci témat spojených s životem zvířat v jejich přirozeném prostředí a ochranou ekosystémů, publikuje články a autorsky se podílí na filmových dokumentech a knihách s touto tematikou. Na těchto projektech spolupracuje se svým současným manželem přírodovědcem, malířem a ilustrátorem Janem Dungelem.


„Záchranu druhů a vzdělávání veřejnosti v oblasti ochrany přírodní rozmanitosti pokládám za mimořádně významnou společenskou úlohu zoologických zahrad a chci se na ní aktivně podílet. V nové pozici chci zachovat kontinuitu chovatelské koncepce a zaměřit se zejména na kvalitu péče chovaných zvířat. Zahrada je také o lidech, kteří v ní pracují, proto budu věnovat velkou pozornost i jejich potřebám a profesnímu růstu zaměstnanců. V oblasti vzdělávání navážu na současnou nabídku kvalitních vzdělávacích programů a mojí snahou bude naše vzdělávací témata promítnout i do marketingové strategie zoo. V neposlední řadě se budu snažit zhodnotit úroveň nabízených služeb pro návštěvníky a propojit návštěvnický servis s principy udržitelnosti a respektu k přírodě. Chci, abychom byli zahradou, která vzdělává vlastním příkladem,“ řekla nově jmenovaná ředitelka Radana Dungelová.


Bc. Filip Poňuchálek

Tiskový mluvčí MMB

mobil: +420 773 785 318

e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

  [ Zpět ]